Поздрав от АБУЧ

Уважаеми директори, учители, съмишленици и приятели на българските училища по света,
По повод Празника на българските училища в чужбина и 11 май – деня, в който почитаме светите братя Кирил и Методий, Управителният съвет на Асоциацията на българските училища в чужбина поднася към всички Вас своите най-сърдечни поздрави и признателност.
Българските училища по света са онези духовни огнища, в които езикът, паметта и културата продължават да живеят и да се предават на следващите поколения. Благодарение на Вашата отдаденост хиляди български деца растат с усещане за принадлежност, познават своите корени и носят България в сърцата си, независимо къде по света живеят.
Да преподаваш български език, история и култура далеч от родината е кауза, която изисква всеотдайност, търпение и вяра. Вашият труд е безценен, защото съхранява живо българското слово и изгражда мост между децата и тяхната родова памет.
В дните, в които почитаме делото на светите братя Кирил и Методий, си припомняме, че силата на българската духовност винаги е била в просветата, знанието и словото. Именно Вие продължавате тази мисия днес – в класните стаи по целия свят.
Пожелаваме Ви здраве, вдъхновение, сили и удовлетворение от благородното дело, което вършите всеки ден.
Като знак на признателност и уважение, изпратихме и нашия музикален поздрав до нашите членове – песен-подарък от АБУЧ, посветена на всички Вас, които пазите жив българския дух по света. Музиката е на Лора Ал-Ахмад, а текстът - на Валентин Хаджийски.
До лятото предстои песента да бъде реализирана и в студиен запис и караоке вариант, за да може да достигне до още повече български училища, деца и общности по света.
Честит празник!
С уважение,
Управителен съвет
на Асоциацията на българските училища в чужбина

